بازگشت

علت فاصله مهره های گردن و احساس درد گردن من چیست

 

 


درد گردن و فاصله پیدا کردن مهره ها

 فاصله برخی از مهره های گردن من زیاد است ولیکن چرا وقتی تنیس یا بدمینگتون بازی می کنم اصلا درد ندارم و بیشتر هنگام خواب که حرکت گردن کمتر است درد من بیشتر می شود؟ درضمن من بیماری شوگرن هم دارم. آیا این درد می تواند به خاطر روماتیسم باشد؟ درضمن درد گردن من با فیزیوتراپی بدتر شده و فقط با وزنه زدن بهتر می شود.

 

 

ستون مهره گردنی از هفت استخوان به نام مهره های گردنی تشکیل شده که در امتداد یکدیگر و در زیر جمجمه قرار گرفته اند. در بین این مهره ها بافتی شبه غضروفی به نام دیسک قرار گرفته است. گاهی اوقات دیسک بین مهره ای خراب شده و در نتیجه فاصله بین مهره ها کاهش میابد. پس کم شدن فاصله بین مهره ها غیر طبیعی است ولی بیماری به صورت زیاد شدن فاصله بین مهره ها نداریم.

درد گردن در هنگام خواب میتواند به علت بستر نامناسب بخصوص استفاده از بالشت نامناسب باشد. در بعضی بیماری های روماتیسمی هم دردهای مفصلی ممکن است در طول روز زیاد نباشد و بیشتر در شب هنگام رخ داده یا بیشتر گردد.

در بسیاری اوقات علت درد های گردنی فشار بیش از اندازه و حد تحمل به آن است. این وضعیت بیشتر در مواردی است که عضلات ستون مهره گردنی ضعیف است و یا فرد نوعی فعالیت بدنی انجام میدهد که فشار بیش از حدی به گردن وارد میکند. در هنگام تنیس و بدمینگتون سر ورزشکار مرتبا به سمت عقب حرکت کرده و این میتواند به گردن فشار زیادی وارد کند.

این فشارها میتوانند موجب التهاب مفاصل بین مهره ای گردن و در نتیجه درد گردن شوند. این درد در ابتدا ممکن است در طول روز احساس نشده و در هنگام شب و با استراحت بیمار و یا بعد از مدتی بیحرکتی آغاز گردد.

درمان این دردها با انجام نرمش های خاصی طبی امکانپذیر است. در این نرمش ها حرکات کششی و حرکات تقویتی انجام میشوند تا هم رباط های اطراف گردن را نرم و قابل انعطاف سازند و هم با تقویت عضلات اطراف گردن موجب شوند تا در هنگام ورزش فشار کمتری به مهره های گردنی وارد شود. علت بهتر شدن درد گردن با وزنه زدن هم تاثیر آن در تقویت عضلات گردنی است.

 

مطالعه بیشتر

درد گردن به چه عللی ایجاد میشود
درد گردن را با انجام چه نرمش و ورزش های طبی میتوان کاهش داد

علت بسیاری از لنگش ها مشکلاتی در مفصل لگن است

این سایت حاوی اطلاعاتی در باره بیماری ها و درمان آنها است. این اطلاعات صرفا به منظور افزایش آگاهی و اطلاعات شما در سایت قرار داده شده است و به هیچ وجه جایگزین مراجعه مستقیم به پزشک برای تشخیص و درمان نیست. شما مجاز نیستید به هیچ طریقی از این اطلاعات برای تشخیص، درمان یا هر اقدام دیگری در مورد بیماری یا مشکل فیزیکی بدن خود یا فرد دیگری استفاده کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ایران ارتوپد می باشد.