افزایش بیماری‌های قلبی در روماتیسم مفصلی

دکتر مهرداد منصوری

4478
یک مطالعه جدید نشان داده است که در مبتلایان به روماتیسم قلبی احتمال سکته مغزی و قلبی و دیگر بیماری‌های قلبی افزایش میابد. این مطالعه در هلند و بر روی 353 فرد مبتلا به روماتیسم مفصلی در مدت 15 سال انجام‌شده است.مطالعه نشان داد که در مبتلایان به روماتیسم مفصلی احتمال بیماری‌های قلبی دو برابر دیگر افراد جامعه است. این شبیه تأثیری است که دیابت بر بروز بیماری‌های قلبی دارد.

علائم عمده روماتیسم مفصلی درد و تورم و محدودیت حرکتی در مفاصل بدن و بخصوص مفاصل دست است ولی این التهاب می‌تواند در نقاط دیگری از بدن هم ایجاد شود. محققان میگویند همانند دیابت در فرد مبتلا به روماتیسم مفصلی پزشک باید مرتباً وضعیت کارکرد قلب را تحت نظر داشته باشد و بیمار باید دیگر عللی که زمینه بروز بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد را تحت کنترل درآورد.

آیا به شما هم گفته اند مفصل مصنوعی برای سن بعد از 50 سالگی است

جدیدترین مقالات

این سایت حاوی اطلاعاتی در باره بیماری ها و درمان آنها است. این اطلاعات صرفا به منظور افزایش آگاهی و اطلاعات شما در سایت قرار داده شده است و به هیچ وجه جایگزین مراجعه مستقیم به پزشک برای تشخیص و درمان نیست. شما مجاز نیستید به هیچ طریقی از این اطلاعات برای تشخیص، درمان یا هر اقدام دیگری در مورد بیماری یا مشکل فیزیکی بدن خود یا فرد دیگری استفاده کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ایران ارتوپد می باشد.