بازگشت

علائم دررفتگی مادرزادی مفصل ران قبل از سه ماهگی چیست

نویسنده: دکتر مهرداد منصوری "متخصص ارتوپدی"

 


  مقالات مرتبط

  دررفتگی مادرزادی لگن در بچه ها چگونه ایجاد میشود  
  علائم دررفتگی مادرزادی مفصل ران قبل از سه ماهگی
  علائم دررفتگی مادرزادی مفصل ران بعد از سه ماهگی
  دررفتگی مادرزادی لگن در بچه ها چگونه درمان میشود   

علائم در رفتگی مادرزادی سر استخوان ران در بچه ها بسته به سن بچه متفاوت است. این علائم را معمولا در دو محدوده سنی قبل و بعد از سه ماهگی تعریف میکنند.

 

علائم دررفتگی مادرزادی مفصل ران قبل از سه ماهگی چیست

مهمترین این علائم در سنین قبل از سه ماهگی عبارتند از

  •  در ناحیه کشاله ران همه نوزادان چین های پوستی بطور طبیعی وجود دارد. در این بیماری این چین ها ممکن است در دو طرف غیر قرینه بوده و چین های کشاله ران در طرف دررفته بیشتر باشد.

           1676 1
  •  مفصل ران نوزاد دچار محدودیت حرکت شده و بخصوص دو ران بچه خوب از هم باز نمیشوند و مادر ممکن است نتواند ران های نوزاد را برای تعویض پوشک خوب از هم باز کند.

           1676 7
  • تست ارتولانی و بارلو  Ortolani and barlow's test : این تست ها به توسط پزشک انجام میشوند. پزشک نوزاد را به پشت بر روی تخت خوابانده و با گرفتن ران و ساق نوزاد، مفصل ران را با فشار دست جا میندازد و با برداشته شدن فشار مفصل دوباره در میرود.

           1676 5

 

آیا مدت ها است برای تسکین درد لگن خود دارو میخورید ولی درد همچنان وجود دارد

این سایت حاوی اطلاعاتی در باره بیماری ها و درمان آنها است. این اطلاعات صرفا به منظور افزایش آگاهی و اطلاعات شما در سایت قرار داده شده است و به هیچ وجه جایگزین مراجعه مستقیم به پزشک برای تشخیص و درمان نیست. شما مجاز نیستید به هیچ طریقی از این اطلاعات برای تشخیص، درمان یا هر اقدام دیگری در مورد بیماری یا مشکل فیزیکی بدن خود یا فرد دیگری استفاده کنید
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ایران ارتوپد می باشد.