• درد زانو
  سه سال پیش در اثر تصادف ضربه شدیدی به زانوی چپم خورد بعد از یک سال و نیم که هیچ مشکلی در راه رفتن و فوتبال بازی کردن نداشتم یکدفعه شروع به خالی کردن و بد راه رفتن شد به هر پزشکی که مراجعه کردم گفتند چیزی نیست با ورزش کردن خوب میشی ولی با ورزش کردن هم خوب نشدم از شما می خوام که کمکم کنید.
  [ ساسان - ۳ خرداد ۱۳۹۰ ]
  با سلام
  خالی شدن زانو میتواند به علت آسیب منیسک یا ضعف عضلات چهار سر ران باشد. به یک متخصص ارتوپدی که بیشتر در زمینه بیماری های زانو فعالیت دارد مراجعه کنید.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۳ خرداد ۱۳۹۰
 • ورم زانو
  سلام آقای دکتر خسته نباشی انشاءالله که همیشه تندرست باشید من پسری 19 ساله هستم که درد در زانوی راست به مدت یک سال شروع شده والان درد به زانوی دیگرم منتقل شده است به پزشک مراجه نمودم او گفت که زانوهایت حدود 5 سانتیمتر پرانتزی است و کشکک زانوی راست کمی بالا رفته(با استفاده از عکس رادیولوژی)با خم و باز کردن زانوهایم وقتی که با دست آن را لمس میکنم احساس میکنم که خرد شده یه جور صدا میده 10جلسه فیزیوترابی رفتم جواب نداد دکتر گفت نباید فعالیت زیادی که باعث درد زانو میشود داشته باشم واضافه کرد اگر وضع بدتر شود بایستی عمل جراحی انجام شود آیا عمل جراحی انجام بدم منجر به کوتاهی پاها وخشکی زانوهایم نمیشود وزانوها به حالت اولیه برمیگردد و میتوانم ورزش کنم؟آقای دکتر داروهای زیر را برام تجویز کرد:گلوگزامین 500میلی گرمی و امگا-3 +(ویتامین د 3 50000)مصرف داروها هم تآثیر زیادی نداشته. آقای دکتر آیا شما هم دارو پیشنهاد میدی یا اینکه عمل جراحی؟ ممنون میشم اگه من رو در این زمینه یاری دهید.
  [ عدنان - ۲ خرداد ۱۳۹۰ ]
  دوست من سلام
  مقالات مربوط به کندرومالاسی کشکک را در سایت مطالعه کنید و به دستورالعمل های آن بخصوص انجام نرمش ها عمل کنید.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۲ خرداد ۱۳۹۰
 • فیزیوتراپی
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما پزشک محترم من طبق نظرات دکترایی خبره همچون دکتر ... جراحی نادری را زیر نظر پرفسور ... از ... در بیمارستان ... به خوبی پشت سر گذاشتم و حدود یک ماه از عملم می گذرد. در حال حاضر می خواستم نظر شما را راجع به تمرینات فیزیوتراپی برای به دست اوردن عضلات ران پا داشته باشم. ضمنا جراحی من در ناحیه ی مفصل ران انجام شده است .(پلاتین به کار برده شده است) با تشکر
  [ کاظمی - ۱ خرداد ۱۳۹۰ ]
  دوست من سلام
  از اینکه در حال درمان بیماری خود هستید خوشحالم و امیدوارم سلامتی خود را زودتر باز یابید.
  البته بسیار متاسفم که با وجود جراحان زبردست هموطن شما که در این کشور فعالیت دارند شما باید ...
  بگذریم
  مهمترین عامل بازپروری بعد از جراحی، تقویت عضلات و بدست آوردن دامنه حرکات مفاصل است. در این باره مقالات متعددی در سایت وجود دارد و انواع نرمش های لازم توضیح داده شده است. به آنها مراجعه کنید. اگر برای شما تعویض مفصل ران انجام شده است به بخش مقالات مربوط به تعویض مفصل ران مراجعه کنید.
  با این حال انجام هر نرمش باید زیر نظر و با توصیه پزشک معالج باشد.
  برای شما آرزوی سلامتی دارم- دکتر مهرداد منصوری
  ۱ خرداد ۱۳۹۰
 • دیسک کمر
  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز می خواستم از شما بپرسم که مسکن خوب برای کم کردن درد دیسک کمر و در پا چیست؟
  [ سعید کریمی - ۱ خرداد ۱۳۹۰ ]
  سلام
  دوست من مقالات سایت راجع به کمر درد را مطالعه کنید. درمان کمر درد بیشتر با تغییر روش زندگی است نه مصرف مسکن
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۱ خرداد ۱۳۹۰
 • آسیب دیدن ضریع استخوانی به علت شکستگی
  با سلا م خدمت آقای دکتر . جوانی 23 ساله هستم دو سال پیش ساعد دستم شکسته .بعد از این مدت هنوز درد دستم تمام نشده نزد فیزیوتراپ رفتم چند جلسه ی هم فیزیوتراپی شده ام. نظر دکترفیزیوتراپ اینه که به علت وارد شدن ضربه به دستم قسمت ضریع استخوانی ساعد دستم آسیب دیده. باید چیکار کنم با فیزیو تراپی مشگل حل نشده. دربارش توضیح بدین و داروی خاصی نیست برای بر طرف شدن درد و مشگل .. راستی تا حالا چند تا دکتر متخصص هم رفتم .کرتون هم تزریق کردم و بی فایدس. بعضی وقت ها شبها که رو دستم میخوابم فرداش دردش زیاد میشه. ممنون از زحمات شما
  [ علی - ۱ خرداد ۱۳۹۰ ]
  دوست من سلام
  این گونه دردها اکثرا به علت تحریک اعصاب دست ایجاد میشوند. با این حال تشخیص قطعی نیازمند معاینه و بررسی است. به شما توصیه میکنم به پزشک ارتوپدی که در زمینه بیماری های دست تبحر بیشتری دارد مراجعه کنید. ممکن است قسمت معرفی پزشکان سایت بتواند به شما کمک کند.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۱ خرداد ۱۳۹۰
 • اسپینابیفدای مهره L5
  برای معاینات استخدامی، از ناحیه کمر عکس گرفتم، همه چیز نرمال بود مگر یک مورد که گفتند در مهره L5 اسپینابیفیدا مشاهده میگردد. اهل روستایم و کشاورزی داریم و با وجود کارهای کشاورزی، تا به حال هیچگونه دردی در ناحیه کمر مشاهده نکرده ام، میخواهم بدانم اسپینابیفدای مهره L5 چیست و آیا احتیاج به درمان دارد. با تشکر
  [ حبیب احمدوند - ۱ خرداد ۱۳۹۰ ]
  سلام
  اسپاینا بیفیدا نوعی تغییر شکل مهره های پایینی کمری است. قبلا فکر میکردند میتواند زمینه ساز کمردرد باشد ولی امروزه ثابت شده است که این تغییر شکل ارتباطی با بیماری ندارد. آسوده زندگی کنید و کشاورزی خود را ادامه دهید.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۱ خرداد ۱۳۹۰
 • تاول ساق پا در اثر شکستگی استخوان ساق
  با سلام و تشکر از ایده و اجرای این سایت پدر من در اثر تصادف خودرو با ایشان که عابر پیاده بوده است دچار شکستگی از ناحیه ساق پا شده است. در حال حاضر در بیمارستان فیروزگر بستری می باشد. در ناحیه ساق پا دچار تاول شده اند که جراحی را به تعویق انداخته است. سوال اینجانب این است که: 1- آیا توصیه ای وجود دارد که ترمیم تاول ها را سریعتر کند؟ در حال حاضر پزشک معالج شستشو با بتادین و قراردادن پا در کیسه استریل را دستور داده است. 2- با توجه به این که سن پدر من 73 سال است آیا بعد از جراحی استخوان ها ترمیم می شود؟ با توجه به این که ناحیه شکستگی در پایین ساق پا می باشد فکر می کنم شکستگی از نوع پیلون باشد. با تشکر
  [ حسین زند - ۱ خرداد ۱۳۹۰ ]
  سلام
  در مورد ضایعات پوستی همراه با شکستگی در سایت مقله وجود دارد. مطالعه کنید. به تاول ها دست نزنید و به گفته پزشک معالج خود عمل کنید. مهم تاول ها نیستند بلکه آسیب پوستی زیر آنها است.
  ترمیم استخوان ها در هر سنی امکان پذیر است.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۱ خرداد ۱۳۹۰
 • خشکی زانو
  ضمن عرض سلام و خسته نباشی خدمت جناب آقای دکتر منصوری من پسری 25 ساله هستم که در سن 17 سالگی دچار ورم زانو شدم و بعد از آن به دکتر مراجعه نمودم و دکتر معالج زانوی مرا عمل کرد بعد از عمل بر اثر عفونت شدید رانم شکست وبعد از 30 .40 روز که پایم در گچ بود الان زانویم بیش از 70 درجه بیشتر خم نمیشود و من هم به علت بی پولی به دکتر مراجعه ننمودم الان میخواهم مرا در این زمینه یاری کنید آقای منصوری چه علتی میتونه باعث خشکی زانوی من شده باشه. در ضمن زانوی من نشکسته من میتونم عمل جراحی انجام بدهم فیزوترابی هم کار از دستش بر نیامد الان من میتونم عمل کنم یا نیاز به تعویض مفصل داره؟
  [ بی کس - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ]
  سلام
  عفونت و مدت زیادی بیحرکتی در زانو میتوانند موجب محدودیت حرکتی در آن شوند.
  ممکن است عمل جراحی بتواند دامنه حرکتی زانوی شما را بهتر کند.
  در قسمت مقالات سایت ( ران)  در این باره مطالبی وجود دارد
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰
 • تی بیا وارا
  با سلام تی بیاوارا یعنی چه؟ اگر فاصله مفصلی زانویی بر اثر ضرب دیدگی اندکی کاسته شود راه درمانش چیست؟ با تشکر
  [ nassiri - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ]
  سلام
  تیبیا وارا همان بیماری بلانت است که میتواند موجب زانوی پرانتزی در بچه ها شود. در قسمت مقالات سایت در باره زانوی پرانتزی بچه ها و بیماری بلانت مطالعه کنید. کم شدن فاصله مفصلی نشانه استئوآرتریت است. در مورد استئوآرترین زانو در سایت مطالعه کنید.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰
 • کیست مچ دست
  لطفا بفرمایید که کار کیست مچ دست چیست و اگر کیست پاره شود و تبدیل به گانگلیون شود و ان را عمل کنیم یااز مچ دست در اوریم ایا در عمل کرد مچ موثر می شود یعنی مچ دست ضعیف می شود. سوال دوم ایا کیست بعد از عمل کیست دیگری جهت کار طبیعی مچ دست بوجو د میاید یا خیر. با تشکر فراوان از این سایت خوبتان.
  [ محمد رضا - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ]
  سلام
  کیست مچ دست ضایعه ای غیر طبیعی است و نام دیگر آن گانگلیون است. در این باره در مقالات سایت مطالعه کنید. خروج آن اگر درست انجام شود موجب ضعیف شدن دست نمیشود.
  موفق باشید- دکتر مهرداد منصوری
  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰

این سایت حاوی اطلاعاتی در باره بیماری ها و درمان آنها است. این اطلاعات صرفا به منظور افزایش آگاهی و اطلاعات شما در سایت قرار داده شده است و به هیچ وجه جایگزین مراجعه مستقیم به پزشک برای تشخیص و درمان نیست. شما مجاز نیستید به هیچ طریقی از این اطلاعات برای تشخیص، درمان یا هر اقدام دیگری در مورد بیماری یا مشکل فیزیکی بدن خود یا فرد دیگری استفاده کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ایران ارتوپد می باشد.